Smażony makaron ryżowy

Pomysł na ciekawy, efektowny dodatek do dań – smażony makaron ryżowy. Świetnie komponuje się z kurczakiem, np. chrupiącymi skrzydełkami (ja ostatnio właśnie tak je podałam), ale pasuje też do warzyw, szczególnie tych z sosem. I tu uwaga: jeśli zdecydujecie się podać taki makaron, to zadbajcie o sos. Sam smażony makaron ryżowy jest troszkę bez smaku, smakuje jak prażynki, za to świetnie sprawdza się z sosem. Jednak sos podajcie obok lub przed samym podaniem, aby makaron zachował chrupkość.

Do tej pory zazwyczaj ryżowy makaron gotowałam lub wrzucałam do ostrej zupy kokosowej, by napęczniał. W wersji chrupiącej sprawdzi się podczas różnych przyjęć. :) Podoba Wam się taki pomysł? Smacznego!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Rozgrzewam olej, można też przygotować we frytkownicy. Wrzucam makaron (mniejsze porcje, bo bardzo pęcznieje) i jak spęcznieje, to osuszam go na ręczniku papierowym i podaję. Powinien być ładnie pękaty i chrupiący, dlatego olej musi być dobrze rozgrzany.

28 maja 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.