Słodkie zielone smoothie

Codziennie nas raczę pysznymi koktajlami bądź smoothie. W ostatnim czasie najbardziej zasmakowało nam słodkie zielone smoothie. Słodkie, bo z dodatkiem banana, zielone od szpinaku a najlepsze, bo z dodatkiem soku z pomarańczy. Bez cukru, miodu, bez dodatków mlecznych. Obłędne!

Jeśli zaczynacie swoją przygodę z zielonym smoothie to zacznijcie od tego właśnie. Jest słodkie, delikatne i na pewno przekonana każdego, nawet tych, którzy widząc zielone jedzenie chcą uciekać :) U nas to hit od najmłodszych domowników po naszych rodziców. Spróbujcie koniecznie!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Z pomarańczy wyciskam dokładnie sok, o ile nie ma pestek to wrzucam również te "resztki" pomarańczy (bez białego), te co zostają na wyciskaczu.

Krok 2. Dodaję banany, świeży szpinak i za pomocą blendera dokładnie miksuję na gładko. Dodaję wodę i mieszam. Podaję. Smacznego. Jak jest ciepło to wodę można zastąpić kruszonym lodem i dodać odrobinę soku z cytryny :)

Pyszne zielone smoothie, pośród ostatnich zielonych smoothie to absolutny hit w naszej rodzinie
Pyszne zielone smoothie, pośród ostatnich zielonych smoothie to absolutny hit w naszej rodzinie
Takie smoothie jest sycące :) słodkie i zielone
Takie smoothie jest sycące :) słodkie i zielone
30 marca 2014 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.