Słodkie ravioli ze śliwkami i gruszkami

To już ostatnia okazja na śliwki, więc postanowiłam zrobić ravioli. A dokładniej słodkie ravioli ze śliwkami i gruszkami. Tym razem nie robiłam najmniejszych z najmniejszych (to raczej takie troszkę większe), za to są smacznie nadziane, polane śmietaną i posypane cukrem, no po prostu pycha!

Ravioli ze śliwkami i gruszkami podałam jako małe co nieco, ze słodką nutą, po posiłku. Ale z powodzeniem może też zastąpić obiad. Tak, jak lubię knedle ze śliwkami, tak te ravioli od razu przypadły mi do gustu. Po prostu smak cieplutkich śliwek z „soczkiem” wypływającym z środka bardzo mi pasuje.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wysypuję mąkę, robię dołek, wbijam 2 jajka, dodaję łyżkę wody.

Krok 2. Zagniatam, gdy jest lepkie (są chociażby różne wielkości jajek ;-)), to podsypuję mąką. Następnie zawijam ciasto w folię i odstawiam na 30 minut.

Krok 3. Następnie dzielę ciasto na 2 części i każdą rozwałkowuję cienko (im cieńsze, tym lepsze).

Krok 4. Na jednej części układam małe kawałeczki pokrojonej śliwki i gruszki. Następnie przykrywam drugą część i paluszkiem zagniatam, aby się zlepiło ciasto.

Krok 5. Radełkiem (lub nożem) wycinam prostokąciki.

Krok 6. Wrzucam do osolonego wrzątku i gotuję kilka minut – aż zawrze ponownie plus kilka minut, gdy pływają po wodzie). Podaję jeszcze ciepłe, polane śmietaną i posypane cukrem.

Ravioli ze śliwkami
Ravioli ze śliwkami
22 listopada 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.