Słodkie kostki na Halloween

Po słodkich duszkach czas na równie słodkie kostki na Halloween. Zrobienie ich jest bardzo, bardzo proste, przepis dość znany, ale przypomniała mi o nich Dorota z mojewypieki, więc zrobiłam. ;-) Na stole słodkie kostki robią furorę, wszyscy goście uznali, że zostawiliśmy kosteczki po kurczaku, dopiero po chwili z radością łapali za smakołyki.

Są zabawne, może lekko straszne, ale przede wszystkim słodkie. Do zrobienia wybierzcie mało słone paluszki, polecam te grubsze. Idealne są też malutkie pianki marshmallow, a jeśli nie możecie dostać ich w wersji mini, to przekrójcie te większe pianki. Jeśli zapytacie mnie, co lepiej zrobić, duszki czy kostki, to trudno odpowiedzieć, ale jeśli miałabym porównywać, to przygotowanie duszków (przynajmniej mi) idzie szybciej. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Białą czekoladę rozpuszczam w kąpieli wodnej.

Krok 2. Paluszki łamię na pół a nawet na trzy części i na końce nadziewam pianki.

Krok 3. Obtaczam w rozpuszczonej czekoladzie, układam na papierze do pieczenia i wkładam do lodówki. Jak zastygną, to gotowe, smacznego. :)

Słodkie kostki na Halloween
Słodkie kostki na Halloween
27 października 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.