Słodkie duszki

Duszki na Halloween albo Andrzejki? Czemu nie. :) Te słodkie duszki są z białej czekolady, a w środku skrywają śmietanową galaretkę. Są delikatne, słodkie i rozpływają się w ustach. Dosłownie, bo są naprawdę delikatne. Nie powinny też zbyt długo leżeć poza lodówką, zresztą sami zobaczycie, że bardzo szybko znikają ze stołu.

Zrobiłam je przy okazji robienia panna cotty, troszkę pozostałej masy śmietanowej przelałam do pojemnika i postanowiłam coś z niej wyczarować. I tak powstały słodkie duszki. Zamiast galaretki śmietanowej możecie wykorzystać kulki z sernika na zimno czy trufle. Pełna dowolność, a pomysł bardzo sympatyczny i smaczny. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Laskę wanilii przecinam i wyjmuję ziarenka.

Krok 2. Śmietanę z mlekiem podgrzewam na niewielkim gazie, dodaję wanilię, ewentualnie cukier puder (chociaż niekoniecznie, bo to i tak jest słodkie), a potem rozpuszczoną we wrzątku żelatynę. Podgrzewam (nie gotować!) i odstawiam, by przestygło, a potem wstawiam do lodówki.

Krok 3. Wycinam kulki z zastygłej masy lub inne podobne kształty. Czekoladę rozpuszczam w kąpieli wodnej (wkładam czekoladę do miseczki, a miseczkę do drugiej z gorącą wodą). Przy pomocy łyżki na każdą galaretkę nakładam czekoladę, wstawiam do lodówki.

Krok 4. Na to kolejna warstwa czekolady i znów do lodówki, a na koniec dorabiam oczka np. z ciemnej czekolady. Gotowe. :)

Duszki
Duszki
25 października 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.