Słodkawe kotlety z indyka

Przepis z chińskim akcentem. Słodkawe kotlety z indyka, a do tego ryż z kiełkami. Po przygotowaniu w mieszkaniu unosi się słodki zapach oleju sezamowego, a obiad znika równie szybko, jak go się robi.

Przepis z książki „Fuzja smaków” Roberta Makłowicza, z tą tylko różnicą, że w naszej wersji zamiast wieprzowiny jest indyk. Słodkawe kotlety z indyka spokojnie można podać gościom. Tylko nie zapomnijcie o posypaniu ryżu kiełkami, to wzbogaca smak całości i nadaje oryginalny wygląd.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Piersi z indyka dzielę na mniejsze kawałki. Na patelni rozgrzewam olej sezamowy, dodaję posiekany czosnek, chili i imbir. Lekko podsmażam i dodaję sos sojowy, wino i miód.. Czekam aż się zagotuje, wtedy wkładam mięso i duszę ok. 15 minut. Mięsko przewracam co jakiś czas, by z każdej strony było smakowite.

Krok 2. Najlepsze jest z ryżem, a jeśli ugotowany ryż zmieszamy z kiełkami (np. kiełkami rzodkiewki), to będzie jeszcze smaczniejsze.

18 lipca 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.