Zupa dyniowa na słodko – ulubiona

To moja ulubiona wersja zupy dyniowej. Na słodko, z dodatkiem cukru i mleka. Najlepsza z małymi kluseczkami, np. zacierkami. Jest sycąca i po prostu pyyyyszna!

słodką zupę dyniową jadłam pierwszy raz u Taty, bardzo mi zasmakowała. Tak bardzo, że weszła na stałe do naszego repertuaru. Jest delikatna, kremowa i smaczna. Przyznam się, że ja na talerzu dodatkowo posypuję ją cukrem, bo taką właśnie lubię – słodką, wręcz bardzo, za to mojemu Mężowi już nic więcej do niej nie potrzeba.

Ta wersja będzie smakować i dorosłym, i dzieciom, tym drugim pewnie jeszcze bardziej w mojej dosłodzonej cukrem wersji. Polecam wszystkim.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Miąższ dyni kroję drobno w kostkę, może być też w plasterki.

Krok 2. Do garnka wlewam wodę, dodaję dynię i cukier (zwykły, ta 1 łyżka). Gotuję.

Krok 3. Kiedy dynia jest już miękka, lekko studzę zupę i miksuję. Dodaję cukier waniliowy i mleko (zwykłe albo mleko zagęszczone niesłodzone). Podgrzewam, aż będzie gorąca.

Krok 4. Podaję z małymi kluseczkami, np. zacierkami. Łasuchy mogą dosłodzić dodatkowo na talerzu zupę (np. ciemnym cukrem).

Zupa dyniowa słodka
Zupa dyniowa słodka
31 października 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.