Słodka skrzynka z truskawkami

Fajny pomysł na letni deser – jadalna, słodka skrzynka z truskawkami (lub innymi owocami). Sztachetki z czekolady, krem z bitej śmietany, jadalna ziemia z ciastek, no i owoce. Proste, a niesamowicie efektowne! Ja zrobiłam sztachetki z czekolady (przepis niebawem), ale możecie też zrobić boki z rurek (takich waflowych), kawałków czekolady, biszkoptów podłużnych itd. Liczy się pomysł.

Ja jestem bardzo ciekawa Waszych deserów, Waszych słodkich skrzynek z owocami. Na pewno deser warto zrobić, bo jest po prostu smaczny, zresztą czy jest coś lepszego niż owoce i bita śmietana? Smacznego!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od ubicia śmietany razem z cukrem. Pamiętajcie, by śmietany nie przebić, musi też być schłodzona przed ubijaniem!

Krok 2. Zaparzam kakao w połowie szklanki wody, namaczam biszkopty w takim kakao. Układam na półmisku.

Krok 3. Na biszkopty nakładam krem, boki dekoruję sztachetkami z czekolady, wafelkami, rurkami lub czymś podobnym.

Krok 4. Na wierzch układam pokruszone na pył czarne markizy, pokrojone truskawki i dekoruję miętą. Najlepsze po schłodzeniu. Smacznego.

Skrzynka z truskawkami - w pełni jadalna!
Skrzynka z truskawkami – w pełni jadalna!
Skrzynka z truskawkami - czekolada, bita smietana, ciastka i truskawki
Skrzynka z truskawkami – czekolada, bita śmietana, ciastka i truskawki
26 lipca 2013 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.