Śledź z cytryną – pyszny

Jeden z najlepszych śledzików, śledź z cytryną i gruszką oraz cebulą, pyszny, delikatny, soczysty i lżejszy niż śledź w śmietanie. Cała magia tego przepisu to cytryna. Dodaje świeżości i lekkości, zamiast gruszki może być jabłko, trochę bardziej tradycyjnie, ale wierzcie mi, że z gruszką smakuje fantastycznie.

Śledzie z cytryną nauczyłam się przygotowywać podczas warsztatów kuchni żydowskiej, mogę więc powiedzieć, że to takie śledzie po żydowsku. U mnie na pewno będą na święta. A i pamiętajcie, że jak kupujecie śledzia, to tego z certyfikatem MSC, poczytajcie też o innych rybach, które warto kupować. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Kroję gruszkę lub jabłko na ćwiartki, wyjmuję gniazda nasienne i kroję na cieniutkie plasterki. Cytrynę (wyszorowaną) kroję na bardzo cienkie plasterki, a cebulę w krążki.

Krok 2. Śledzia kroję na 2–3 cm skośne paski.

Krok 3. Przekładam do miski, zalewam oliwą, dodaję rozgniecione ziarna ziela i listek, mieszam i odstawiam. Przed podaniem wyjmuję listek laurowy. Najlepsze są kolejnego dnia. Smacznego.

Śledź z cytryną
Śledź z cytryną
14 grudnia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.