Serowe krakersy

Przepis na serowe krakersy, czyli małe serowe, chrupiące kąski do podjadania zamiast chipsów. Są świetne, bardzo serowe, lekko słone. Serowe krakersy mogą delikatnie różnić się smakiem jeśli wybierzesz cheddar czy goudę, tutaj ser nadaje im świetny smak, więc możesz modyfikować jego wyrazistość.

Serowe krakersy to fajna przekąska by poczęstować gości, ale możesz też zapakować je do swojego lunchboxa i zabrać ze sobą do pracy. Mam nadzieję, że Ci zasmakują, tym bardziej, że ich zrobienie jest naprawdę proste!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Ser dzielę na mniejsze kawałki.

Krok 2. Wszystkie składniki umieszczam w malakserze i siekam. Wody można dodać więcej jeśli ciasto jest zbyt suche, ale nie dodawaj zbyt wiele aby nie było nazbyt maziste. Tu wiele zależy od użytego sera żółtego.

Krok 3. Ciasto powinno dać się formować w kulę, papier posypuję mąką, wierzch ciasta również i wałkuję na 2-3 mm.

Krok 4. Za pomocą ostrego noża lub noża do pizzy tnę na kwadraty. Moje mają ok. 3 cm (trochę urosną, możesz śmiało zrobić mini np 1-2 cm).

Krok 5. Staram się je ułożyć w pewnej odległości od siebie i w każdym robię malutką dziurkę.

Krok 6. Wstawiam do nagrzanego do 180C piekarnika, piekę ok. 15-20 minut w zależności od wielkości. Moje większe piekłam 20 minut (muszą być złociste), te mniejsze 15 minut. Smacznego!

Serowe krakersy
Serowe krakersy
Serowe krakersy
Serowe krakersy
Serowe krakersy
Serowe krakersy
12 listopada 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.