Sernik z ricotty

Wielką przyjemność sprawia mi poszukiwanie nowych smaków serników, tym razem sernik z ricotty. Ricotta to delikatny ser, popularny we Włoszech, często pytacie, czy nadaje się na sernik, więc odpowiadam – oczywiście! A nawet więcej, sernik z ricotty jest przepyszny. Delikatny, trochę jak pianka, lekki. Daleko mu do wyrazistego smaku tradycyjnego sernika wiedeńskiego, bliżej do sernika na zimno, ale na pewno Wam się spodoba.

Sernik ricotta proponuję podawać z musem czekoladowym albo dżemem malinowym, ja upodobałam sobie to drugie połączenie – pycha. Oczywiście, możecie go zrobić też z innego sera, ale jeśli będziecie mieli okazję, to skorzystajcie z ricotty, na zachętę dodam, że to sernik leciutki i wręcz odchudzadzający. :) Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Mieszam ser z cukrem i aromatem, a potem dodaję kolejno po jednym jajku i każdorazowo miksuję.

Krok 2. Dodaję budyń lub mąkę i mieszam.

Krok 3. Przekładam masę serową do formy i wstawiam do nagrzanego do 160°C piekarnika i piekę ok. 80–90 minut. Zostawiam do wystudzenia w piekarniku, a potem wkładam do lodówki, najlepszy jest po schłodzeniu. Smacznego.

Sernik na bazie ricotty jest bardzo delikatny
Sernik na bazie ricotty jest bardzo delikatny
Sernik na bazie ricotty jest bardzo delikatny
Sernik na bazie ricotty jest bardzo delikatny
26 lipca 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.