Sernik z prodiża

Często pytacie, czy można zrobić sernik w prodiżu? Można! W dodatku przepyszny. :) Dzisiaj przepis z czasem pieczenia sernika w prodiżu, mam nadzieję, że zachęci to Was do zrobienia i wszelkie wymówki odłożycie na bok. Sernik wychodzi klasyczny, na kruchym spodzie, z dość zwartym środkiem.

Pieczecie czasem w prodiżu? Jakie ciasta lubicie? Możecie też zrobić pleśniaka w prodiżu lub inne kruche ciasto. Na pewno jest to dobra alternatywa, gdy nie ma w domu piekarnika, popytajcie o prodiż babci czy mamy, można też kupić, ale chyba w każdym domu jakiś się znajdzie. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Ze składników na kruche ciasto zagniatam kulę. Prodiż smaruję masłem, posypuję tartą bułką i wylepiam ciastem. Piekę ok. 30 minut do zrumienienia.

Krok 2. Białka oddzielam od żółtek. Do żółtek dodaję ser, cukier, masło i miksuję. Dodaję budyń i aromat. Białka ubijam na sztywno i dodaję do masy.

Krok 3. Przelewam masę na zapieczony spód.

Krok 4. Piekę ok. 1 godziny 15 minut do 30 (zależy od sera) do wyraźnego zrumienienia. Podaję po schłodzeniu, smacznego!

Prodiż, w którym robiła ten pyszny sernik moja Teściowa
Prodiż, w którym robiła ten pyszny sernik moja Teściowa
Macie takie zeszyty z duszą? z Przepisami rodzinnymi?
Macie takie zeszyty z duszą? Z przepisami rodzinnymi?
12 stycznia 2013 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.