Sernik z bezową pianką

Dzisiaj kolejny pyszny sernik, tym razem z bezą, a dokładniej sernik z bezową pianką, bo beza w środku jest miękka, a na wierzchu chrupiąca. Całość za to jest wyśmienita i bardzo słodka. W tym wypieku zakochają się miłośnicy bez i bezików, za to amatorzy serników będą zachwyceni jego delikatnością.

Uprzedzę, że beza na serniku opada, ale nie przejmujcie się, po prostu w dołek włóżcie świeże owoce (ja włożyłam borówki). Jeśli chcielibyście, aby beza była chrupiąca, to radzę upiec osobno sernik i osobno bezę (np. bezę pavlovej) i dopiero gotowe połączyć za pomocą bitej śmietany. Możecie też nałożyć pianę na podpieczony sernik (tak po 45 minutach), wtedy beza wyjdzie bardziej chrupiąca niż piankowa.

Ja jednak i tak zachęcam do sernika ze słodką bezową pianką, naprawdę całość rozpływa się w ustach i jest nieprzyzwoicie słodka. :) Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Najpierw miksuję wszystkie składniki na serową masę. Nie ubijam wcześniej białek, jak np. przy serniku stracciatella, lecz po prostu wszystko mieszam na niskich obrotach.

Krok 2. Przekładam do foremki, równam.

Krok 3. Ubijam białka na sztywno z cukrem i cukrem waniliowym.

Krok 4. Nakładam na sernik i wstawiam do nagrzanego do 160°C piekarnika, piekę ok. 1,5 godziny, a nawet troszkę ponad. Polecam termoobieg. Zostawiam do całkowitego wystudzenia, smacznego.

Sernik z bezową pianką
Sernik z bezową pianką
17 lipca 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.