Sernik japoński z 3 składników

Rewelacyjny, puszysty sernik japoński z 3 składników. Bardzo prosty przepis, sernik japoński jest puszysty, inny niż nasze klasyczne ciężkie serniki czy amerykańskie, bardziej kremowe. Ten jest lekki jak chmurka, trochę jak biszkopt, pyszny. Odkąd zobaczyłam przepis na sernik japoński z 3 składników wiedziałam, że go muszę zrobić i Ciebie również do tego zachęcam.

Sernik japoński często jest przygotowywany w niewielkich formach, przygotowałam dla Ciebie wersję na mniejszą i większą formę, abyś mogła zrobić takiej wielkości sernik jaki lubisz. Nie jest to sernik kapryśny, nie opada, choć jedyna trudność to pieczenie w kąpieli wodnej. Niemniej musisz go spróbować.

Kiedy przygotowałam sernik japoński na jedną z uroczystości rodzinnych to był to istny szał, każdy dopytywał się co on w sobie ma takiego, że jest taki leciutki, delikatny. Gdy zdradzałam sekret, że to tylko 3 składniki (niesamowite prawa?!) to każdy był po wrażeniem.

Sernik japoński
Sernik japoński

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Formę ok. 18 cm uszczelniam folią aluminiową na dnie i wykładam papierem do pieczenia.

Krok 2. Zagotowuję wodę w garnku, wyłączam, na garnek stawiam miskę i w środku rozpuszczam w ten sposób białą czekoladę. To najprostszy i najbezpieczniejszy sposób aby się nie rozwarstwiła. Co jakiś czas trzeba przemieszać, ale nie podgrzewaj więcej.

Krok 3. Białka oddzielam od żółtek, do żółtek dodaję serek i mieszam dokładnie np. trzepaczką. Potem łączę z rozpuszczoną czekoladą.

Krok 4. Białka ubijam na sztywną pianę.

Krok 5. Pianę z białek łączę z pozostałymi składnikami.

Krok 6. Bardzo delikatnie!

Krok 7. Przekładam do formy ok. 18 cm, pod formę nalewam wodę. Piekę 15 minut w 170C, a potem zmniejszam temperaturę i jeszcze 35-40 minut w 150C. Zostawiam przy zamkniętych drzwiczkach na kolejne 15 minut i dopiero wyjmuję. Studzę. Najlepszy kolejnego dnia.

Sernik japoński
Sernik japoński
Sernik japoński
Sernik japoński
Sernik japoński
Sernik japoński
Sernik japoński
Sernik japoński
11 listopada 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.