Sernik flaga

Przepis na sernik flagę, czyli słodki, pyszny sernik na zimno, przygotowany na bazie truskawek i sera. Ja wybrałam ser ricotta, delikatny, ale możecie wybrać inny ulubiony, nawet waniliowy (tylko wtedy pomińcie cukier). Sernik flagę proponuję przygotować nie tylko z okazji zbliżającego się wydarzenia sportowego, ale po prostu na lato. Tym bardziej w sezonie na truskawki!

Sernik flagę możecie też przygotować w szklankach i podać udekorowany bitą śmietaną. Możecie też wybrać inne owoce, na jakie macie ochotę. Pochwalcie się też koniecznie zdjęciami swoich deserów na zimno. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od zmiksowania truskawek, sprawdźcie, czy są słodkie, bo może nie potrzeba cukru. Dodaję żelatynę rozpuszczoną we wrzątku i przestudzoną. Miksuję.

Krok 2. Formę wykładam folią przezroczystą i wlewam masę truskawkową, chłodzę.

Krok 3. Przygotowuję masę serową, dodaję cukier i cukier waniliowy, do tego żelatynę i miksuję. Przelewam na zastudzoną masę truskawkową. Chłodzę, aż stężeje.

Krok 4. Przekładam ostrożnie, kroję ostrym nożem. Wbijam wykałaczki. Smacznego.

Sernik flaga
Sernik flaga
Sernik flaga
Sernik flaga
5 czerwca 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.