Sernik czekoladowy obłędny

Przygotowałam rewelacyjny, obłędnie czekoladowy sernik, taki, który rozpływa się w ustach. Coś dla wielbicieli czekolady, bo jest w nim niemal pół kg słodyczy. :) Ale warto, wychodzi coś fantastycznego, po jednym kawałku poziom endorfin wzrasta, jest się naprawdę szczęśliwym na samą myśl o serniku.

Sernik czekoladowy obłędny chyba każdemu będzie smakować, jest tak prosty do zrobienia, że to aż nieprzyzwoite, a w smaku „palce lizać”. :) Polecam Wam gorąco, jako odmianę od brownie. Smacznego!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od połamania czekolady, następnie wkładam do miski ustawionej nad garnkiem z gotującą się wodą i na takiej parze roztapiam czekoladę.

Krok 2. Do miski wkładam ser, wrzucam całe jajka, miksuję, dodaję cukier, miksuję, dodaję mąką i miksuję a na koniec wlewam czekoladę i miksuję dokładnie.

Krok 3. Dwoma arkuszami zabezpieczam formę (zobaczcie film) i potem na dno kładę biszkopty.

Krok 4. Na to wylewam masę serową, równam i formę wstawiam do naczynia żaroodpornego z wodą. Wlewam do naczynia wodę by sięgała do 1/3 wysokości tortownicy i całość wstawiam do nagrzanego do 160°C piekarnika na 1,5 godziny. Środek nie może być galaretkowy. Studzę przy zamkniętych lub lekko uchylonych drzwiczkach i jeszcze chowam do lodówki na kilka godzin lub odstawiam w ustronnym miejscu. Polewam czekoladą i kroję. Jest obłędny, smacznego!

Obłędny sernik czekoladowy
Obłędny sernik czekoladowy
Obłędny sernik czekoladowy
Obłędny sernik czekoladowy
20 kwietnia 2013 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.