Sernik chałwowy

Przepis na sernik chałwowy, a w zasadzie sernik chałwowo-czekoladowy, bo zrobiłam sernik dwukolorowy. Dzięki połączeniu słodkiej chałwy i gorzkiego kakao całość nie wyszła za słodka, sernik jest idealny! Jeśli lubicie chałwę albo już próbowaliście tortu chałwowego to myślę, że i ten sernik Wam zasmakuje.

Sernik z chałwą zrobiłam na bazie mojego ulubionego niezawodnego przepisu, tego samego, co na sernik krówkowy. Ten sernik piekłam długo, ale w mniejszej temperaturze, dzięki temu sernik jest równy jak stół i pyszny. Jeśli wolicie serniki puszyste, to polecam sernik wiedeński, on jest z tych „klasycznych”. Ten dzisiejszy, chałwowy, spodoba się wszystkim wielbicielom słodkości. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Mieszam wszystkie składniki w misce, jajek nie trzeba ubijać. Wrzucam ser, jajka, przyprawę, cukier, mąkę ziemniaczaną i miksuję.

Krok 2. Dzielę na dwie części, do jednej dodaję kakao, a do drugiej chałwę.

Krok 3. Kładę najpierw masę chałwową, a potem czekoladową. Wstawiam do nagrzanego do 120°C piekarnika i piekę ok. 90 minut, zostawiam do wystudzenia. Smacznego.

Sernik chałwowy
Sernik chałwowy
Sernik chałwowy
Sernik chałwowy
4 stycznia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.