Serkowe kulki w kolorowych kubraczkach

Był już sernik dwukolorowy, były lizaczki czekoladowo-sernikowe, a teraz czas na kulki serkowe w pastelowych ubrankach. Przez nas zostały nazwane żółwikami i, co zabawne, niektóre można było podnieść za samą skorupkę lukrową, a wnętrze zostawało na talerzyku. Znikały szybko, wzbudzając przy okazji ogromny entuzjazm gości.

Polecam szczególnie, jeśli zostanie Wam troszkę sera lub kawałków po serniku.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Do miski wrzucam ser, cukier puder i pokruszone biszkopty, ewentualnie łyżeczkę kakao (będą wtedy ciemniejsze). Mieszam wszystko zewnętrzną częścią łyżki. Wstawiam na pół godziny do lodówki. Kulki siedzą w lodówce, a ja robię lukier. Białko ukręcam ze szklanką cukru pudru (połowę dodam potem, już po dodaniu barwnika). Kiedy jest już gęsta, biała masa, to dzielę na 3 części. 2 równe, większe, a jedna mniejsza na końcowe wzorki (wystarczy półtorej łyżki odłożyć na spodek). Do większych części lukru dodaję kilka kropel niebieskiego barwnika, a do do drugiego pojemnika czerwony. I teraz w zależności od potrzeby zagęszczam lukier dodatkowym cukrem pudrem. Cukier powinien być gęsty, aby nie spłynął z kuleczek.

Krok 2. Kulki układam na kratce (aby lukier, który spłynie, nie tworzył rozlewisk pod kulką, bo wtedy będzie trudniej ją ułożyć w papilotkach, a nawet przy odklejaniu może się ukruszyć). Lukier przenoszę na kulki, jest dosyć gęsty, więc nie ma mowy o polewaniu lukrem. Tworzę takie skorupki, raczej grubsze. Odstawiam, aby lukier zasechł (można do lodówki), a następnie odrobinę lukru, którą odłożyłam wcześniej, wsadzam do rękawa i najcieńszą końcówką robię kropki i zygzaki. Układam w papilotkach.

Serkowe kulki w kolorowych kubraczkach
Serkowe kulki w kolorowych kubraczkach

Układam kulki w papilotkach i podaję. Oto różowy muchomorek:

Serkowe kulki
Serkowe kulki – muchomorek

a to błękitny ślimaczek zygzaczek.

Serkowe kulki
Serkowe kulki – ślimaczek
21 sierpnia 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.