Serce z piernika miękkie

Dzisiejszy piernik chodził za mną od dawna, chciałam, aby to był miękki piernik, lekko twardy na zewnątrz, ale w środku miękki, taki, który można ugryźć bez ryzyka połamania zębów. Takie miękkie pierniki są często sprzedawane na odpustach albo w sklepach, pakowane w ozdobne puszki itd. Wiecie, o jakie chodzi, prawda? W końcu taki miękki piernik zrobiłam sama, a dokładniej serce z piernika.

Serce, które można podarować komuś w prezencie albo zjeść samemu, z kubkiem gorącego mleka. Piernik wychodzi miękki, choć nie puszysty, ale na pewno nie jest twardy jak pierniczki, ani kruchy jak one, jest po prostu bardzo smaczny. Dzisiejszy piernik możecie zrobić w dowolnej formie, ja proponuję serce, formę serce zrobicie sami, to bardzo proste.

Ciasto na dzisiejszy piernik jest z miodem, zmodyfikowałam przepis na moje ulubione muffiny, dlatego do tego przepisu nie będziecie potrzebować miksera, a samo zrobienie serca z piernika zajmie Wam góra 10 minut, potem wystarczy już tylko czekać, aż się upiecze. Zapach piernika rozchodzi się po całym domu! Smacznego. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. W rondelku podgrzewam masło z miodem i cukrem.

Krok 2. Do miski wrzucam wszystkie składniki, również przestudzoną masę z rondelka. Składniki wrzucam w kolejności – najpierw suche, a potem mokre.

Krok 3. Wymieszane łyżką ciasto przekładam do formy. Wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika i piekę ok. 30–40 minut, im dłużej, tym będzie bardziej rumiany i chrupiący z wierzchu, jeśli wolicie bardzo miękki, to wystarczy mniej.

Krok 4. Przygotowuję lukier, mieszając cukier puder z sokiem z cytryny.

Krok 5. Polewam piernik i zostawiam do momentu, aż lukier całkowicie zastygnie. Smacznego.

Nadgryziony piernik
Nadgryziony piernik
Serce z piernika - fajny pomysł na prezent, wystarczy kokarda
Serce z piernika – fajny pomysł na prezent, wystarczy kokarda
19 grudnia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.