Serce z czekolady z chili

Lubię czekoladę. Czekolada to świetny pomysł na prezent oraz na małe co nieco. :) A co powiecie na czekoladę z chili? Najlepiej w formie serca? A najlepiej serce z czekolady z chili! To niesamowicie rozgrzewająca mieszanka, posmakuje Wam lub obdarowanej osobie. Uprzedzam – ta czekolada jest naprawdę piekielnie rozgrzewająca!

Zamiast chili możecie czekoladę posypać pieprzem lub gruboziarnistą solą morską, wszystkie te kombinacje są bardzo smaczne i efektowne. Takie różne czekoladowe „smaki” przywieźliśmy z Fassbender & Rausch fantastycznej czekoladziarni w Berlinie. Ale zamiast lecieć do Berlina na zakupy, lepiej zrobić taką czekoladę w domu. ;-) Możecie wykorzystać swoją ulubioną czekoladę, dodać najfajniejsze dodatki, uformować efektowny kształt. Serce, gwiazdka, a może cyfra (urodziny, rocznica?). Co Wy na to? Życzę smacznego i zachęcam do zrobienia własnego serca z czekolady.

Wolicie wersję pitną? Polecam czekoladę na gorąco z chili, a do tego serce z piernika. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Czekoladę łamię na kawałki i wkładam do torebki strunowej (można pominąć, choć ułatwia przygotowanie). Wkładam do miseczki, a miseczkę do rondelka z gorącą wodą. Po kilku minutach czekolada będzie roztopiona. Pamiętajcie, by zawsze czekoladę roztapiać właśnie w kąpieli wodnej, wtedy Wam się nie rozwarstwi.

Krok 2. W woreczku robię otwór i rysuję kształt przyszłej czekoladki.

Krok 3. Potem robię większy otwór i nakładam całą czekoladę na środek "ramki". Rozprowadzam czekoladę do brzegów formy, na wierzch kładę pokrojone chili i posypuję cukrem. Wstawiam do lodówki na 2 godziny, a najlepiej na całą noc. Smacznego.

Czekoladowe serce
Czekoladowe serce
26 grudnia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.