Serce – drożdżówka z dżemem

Przepis na drożdżówki z dżemem w kształcie serca, idealne dla bliskiej osoby na Walentynki lub po prostu do zabrania do pracy na drugie, słodkie śniadanie. Mam słabość do drożdżówek, te dzisiejsze są miękkie i puszyste, możecie nadać im dowolny kształt (tak, jak ja kiedyś zrobiłam drożdżówki żółwiki). Ciasto drożdżowe z tego przepisu łatwo się zagniata, ładnie rośnie i jest naprawdę pyszne.

Do wypełnienia drożdżówek serduszek polecam dżem w różowym lub czerwonym kolorze, np. dżem malinowy. Jestem pewna, że drożdżówki Wam zasmakują, pamiętajcie tylko, by nie przesadzać z ilością dżemu, bo jak dacie za dużo, to wypłynie. :) Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od wymieszania wszystkich składników w misce. A potem wyrabiam dokładnie, aby było elastyczne.

Krok 2. Odstawiam na około 1 godzinę, aby podwoiło objętość.

Krok 3. Pamiętajcie, że zimą ten czas rośnięcia może być dłuższy, dlatego zwróćcie uwagę w szczególności na to, by ciasto podwoiło objętość.

Krok 4. Wałkuję i formuję serduszka. A z reszty ciasta formuję wałeczki i robię rant do każdego serduszka. Odstawiam na 15 minut.

Krok 5. Smaruję rozkłóconym jajkiem i wypełniam dżemem. Wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika i piekę ok. 15–20 minut, aż wyraźnie się zrumienią. Smacznego.

Drożdżówka z dżemem serce
Drożdżówka z dżemem serce
4 lutego 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.