Schab z morelami – pyszne roladki

Kupiłam dużo moreli z przeznaczeniem na dżem, ale w efekcie skończyły w schabie. Bardzo delikatne mięsko z pyszną niespodzianką w środku. W morelach zamiast pestki były dodatkowo porzeczki. Schab z morelami idealnie zgrał się z ryżem długoziarnistym.

Schab z morelami posmakuje Wam na pewno, tym bardziej, że jest to danie dość szybkie i proste do przygotowania. A w sezonie zimowym możecie zastąpić świeże morele takimi suszonymi, warto je jednak wcześniej namoczyć. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Schab kroję na kształtne kotlety – ja robię takie prostokąty. Rozbijam tłuczkiem. Oprószam przyprawami.

Krok 2. Na każdy kawałek kładę morelę, a w środek moreli kładę kilka porzeczek. Jeśli chcesz, aby morela w środku była słodsza, oprócz porzeczek dodaj pół łyżeczki cukru zanim zawiniesz roladki.

Krok 3. Zawijam mocno w roladki i spinam wykałaczką. Wkładam wykałaczkę równolegle do miejsca łączenia, dzięki temu nie odstaje i łatwiej jest obracać na patelni. Mięso obtaczam lekko w mące.

Krok 4. Najpierw nalewam na patelnię odrobinę oliwy i obsmażam z każdej strony. Potem przygotowuję szklankę wody, do której dodaję kilka kropel cytryny i łyżeczkę cukru. Mieszam. Następnie zalewam moje roladki na patelni i przykrywam pokrywką.

Krok 5. Na patelni duszę około pół godziny, co jakiś czas, jak jest potrzeba, dolewam odrobinę wody. Smacznego.

Schab z morelami
Schab z morelami
24 sierpnia 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.