Sam na sam z szefami kuchni: hotel Sheraton i InAzia

W tym sezonie wychodzimy z naszej kuchni i przejmujemy kuchnie najlepszych kucharzy i szefów kuchni! To wielka frajda uczyć się od najlepszych, a tą wiedzą chętnie podzielę się z Wami. Tym razem gotowałam sam na sam z szefami kuchni hotelu Sheraton w Warszawie oraz restauracji InAzia. Artur Grajber i Marcin Sasin podzielili się swoimi tajnymi recepturami, zdradzili triki na pyszną wspólną ucztę i przede wszystkim nauczyli przygotowywać kilka pysznych dań kuchni orientalnej. Co dla mnie było ogromnym zaszczytem, dań kuchni orientalnej, które poznałam jeszcze przed otwarciem restauracji InAzia!

Na swojej drodze spotykam wielu ludzi z pasją, z wielką miłością do gotowania, nie inaczej było tym razem. Szefowie kuchni warszawskiego hotelu Sheraton Artur Grajber oraz Marcin Sasin zdradzali mi przepisy z nowej restauracji InAzia. Miałam niesamowity zaszczyt poznać menu nowej restauracji, zanim zostało one pokazane szczerszej publiczności (restauracja została otwarta na początku lutego, a my gotowaliśmy przed tą datą!). Niesamowita przygoda i niesamowicie pyszne jedzenie. Już wiem, że na pewno i do InAzia (www.restauracja-inazia.pl) zajrzymy podczas naszej rundki po restauracjach i chętnie sprawdzę, co jeszcze kryje menu restauracyjne. :) Póki co zapraszam Was na zapowiedź wspólnego gotowania, wybierzcie, który przepis chcecie zobaczyć w pierwszej kolejności.

A gotowaliśmy:

  • pyszną zupę tom yam kung (ostra zupa z krewetkami)
  • halibuta w mleku kokosowym
  • pierś kaczki sous vide z sosem śliwkowym
  • przegrzebki i tuńczyka na sałace warzywnej z pianką

Trudno mi ocenić, które danie było najlepsze, bo każde było pyszne. Ostra zupa rozgrzewała idealnie, halibut był bardzo delikatny, pierś kaczki była delikatna i serwowana z rewelacyjnym sosem a przystawka z przegrzebkami i tuńczykiem miała zaskakującą kokosową piankę. Gdybym jednak miała wybrać, to chyba byłaby to kaczka, choć nie ukrywam, że halibut, do którego obierałam groszek, również podbił me serce.

Tak, obierałam groszek! Szczerze, to już myślałam, że to kolejny kucharski dowcip (patrz gotowanie z Kurtem Schellerem i siekanie mąki :)), ale jednak nie. Jeśli chcecie się zabawić w Kopciuszka, to polecam obieranie groszku.

Oczywiście, jak możecie zobaczyć na filmie, było zabawnie, miło, ale też rzeczowo. To niesamowite, ile wiedzy, sztuczek kulinarnych zawsze wynoszę z takich spotkań. Postaram się je również Wam przekazać. Cieszę się, że miałam okazję gotować też na tym mocnym woku (chyba najmocniejszym w Polsce), co tu dużo mówić, trudno taki efekt osiągnąć w domu. :)

Niemniej jednak chcę Wam pokazać, że każdy może gotować, można chodzić do restauracji i można gotować równie pyszne dania w domowym zaciszu, niech to będzie dla Was inspiracja do poszukiwania nowych smaków, niech to będzie przygoda i pewna podróż w nieznane! Ale jakże pyszna podróż! ;-) Osobiście polecam też blog szefów kuchni www.akademia-kulinarna.pl

A teraz pytanie do Was, który z przepisów chcecie zobaczyć najpierw? Zupa, kaczka, halibut czy tuńczyk z sałatką?

Ja i MArcin Sasin w hotelowej kuchni obieramy imbir
Ja i Marcin Sasin w hotelowej kuchni obieramy imbir
Pełne skupienie - gotujemy!
Pełne skupienie – gotujemy!
Wok! uwaga gorąco!
Wok! Uwaga, gorąco!
Każde danie trzeba oczywiście sfotografować by móc Wam pokazać
Każde danie trzeba oczywiście sfotografować, by móc Wam pokazać
Szef kuchni hotelu Sheraton w Warszawie Artur Grajber
Szef kuchni hotelu Sheraton w Warszawie Artur Grajber
Obieram groszek pod okiem mistrza :)
Kroję pod okiem mistrza :)
Obieram groszek!
Obieram groszek!

Gotowanie sam na sam z najlepszymi kucharzami, czyli kotlet przejmuje kuchnię!
Gotowanie sam na sam z najlepszymi kucharzami, czyli kotlet przejmuje kuchnię!
Kwiaty jadalne - uwielbiam!
Kwiaty jadalne – uwielbiam!
Zupa z krewetkami, ostra!
Zupa z krewetkami, ostra!
Pyszna kaczka z sosem śliwkowym
Pyszna kaczka z sosem śliwkowym
Halibut w mleku kokosowym
Halibut w mleku kokosowym
Przystawka z tuńczykiem i przegrzebkami oraz warzywami z pianką kokosową
Przystawka z tuńczykiem i przegrzebkami oraz warzywami z pianką kokosową
12 lutego 2013 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.