Sałatka zimowa – z granatów i pomarańczy

Jaki dzisiaj był piękny dzień! Mimo wciąż ujemnych temperatur, słonko tak świeciło, że czułam już wiosnę. :) Przebierałam nogami, żeby już wyjść i złapać trochę promieni słonecznych. Taki spacer czyni cuda, nawet kolejka na poczcie wydała mi się mniejsza. :) A po powrocie naszło mnie na słoneczną, zimową sałatkę.

Tak, zimową, bo granaty, pomarańcze – czy one właśnie zimą nie są najlepsze? Soczyste, pachnące i takie smaczne. A do tego cykoria, która jest zaniedbywana przeze mnie, a tu pasuje idealnie. Całość polałam jogurtem i sałatka zniknęła w kilka minut. Taka prosta, a taka pyszna.

Lubię soczyste sałatki, lekkie i pięknie pachnące. Sałatka z granatów i pomarańczy właśnie taka jest. Aromat owoców, ich piękne kolory – takie nasycone – fajnie kontrastują z bielą za oknem. Taka zimowa sałatka na talerzu, tym bardziej w słoneczny, zimowy dzień, jest super. Polecam wszystkim, szczególnie teraz, gdy te owoce wiodą prym na sklepowych półkach.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Cykorię po umyciu kroję na wąskie paseczki.

Krok 2. Owoc granatu kroję na 4 części i każdą delikatnie i stopniowo wywijam na zewnątrz – wtedy nasiona pięknie odchodzą i nie pękają (co ma miejsce np. przy wydziubywaniu nożem czy łyżką). Dokładnie pokazałam to na jednym z powyższych filmików.

Krok 3. Pomarańczę kroję na małe kawałki. Wszystko wrzucam do miski, mieszam i nakładam na talerze. Ja dopiero na talerzu polewam jogurtem. Można dodać do miski wcześniej, ja po prostu lubię te kolory tak bardzo, że wolę dopiero na talerzu. :) Smacznego.

Sałatka z granatów i pomarańczy
Sałatka z granatów i pomarańczy
5 lutego 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.