Sałatka ziemniaczana z jajeczkami przepiórczymi i anchois

Smaczna, sycąca sałatka ziemniaczana z jajeczkami przepiórczymi i anchois. Idealna na świąteczny stół, wigilijny lub wielkanocny. Jajeczka przepiórcze można oczywiście zastąpić zwykłymi, ale polecam, przynajmniej do dekoracji sałatki, użyć tych mniejszych. Ja użyłam do całości. Jeśli zaś chodzi o anchois, to w sklepach rzadko anchois to prawdziwe sardele, tak naprawdę w większości to śledzie, które je udają. Jednak udają całkiem nieźle, dlatego spokojnie możecie je kupić. :)

W sałatce są też ziemniaki (gotowane w mundurkach) i grzybki. Ja wybrałam delikatne grzybki – maślaczki – dostaję je od mojej Justynki i są wyjątkowo smaczne. A całą sałatkę doprawiam majonezem. Nic na to nie poradzę, że lubię majonez, a do tej sałatki idealnie pasuje. Tym na diecie polecam majonez pół na pół z jogurtem. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Ziemniaki gotuję w łupinkach. Studzę i kroję w plasterki. Można to zrobić np. dzień wcześniej: ugotować, a kolejnego dnia dopiero kroić.

Krok 2. Filety anchois odsączam na ręcznikach z nadmiaru tłuszczu. Następnie kroję na mniejsze kawałki.

Krok 3. Jajeczka przepiórcze gotuję na twardo (ja gotowałam ok. 1,5–2 minuty od zawrzenia wody, w której były jajeczka). Obieram.

Krok 4. Jajeczka kroję na 4 (kilka zostawiam do dekoracji). Grzybki kroję na mniejsze kawałki, chyba że są malutkie, to mogą takie zostać. Wszystko umieszczam w misce, dodaję majonez, doprawiam solą i pieprzem, i mieszam. Smacznego.

Sałątka ziemniaczana z anchois i jajeczkami przepiórczymi
Sałatka ziemniaczana z anchois i jajeczkami przepiórczymi
17 stycznia 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.