Sałatka z soczewicą

Bardzo smakuje mi soczewica, ugotowaną potrafię wyjadać łyżką z garnka. Cały czas wymyślam, co z soczewicy zrobić, aby gościła w naszej kuchni nie tylko od święta. Tym razem sałatka, zdrowa, sycąca i dla każdego. Przygotowanie sałatki z soczewicą zajmuje kilka chwil, za to najeść się można do syta.

Moim zdaniem ta sałatka jest idealna również dla wszystkich „na diecie”. :) Choć przyznam się, że na dietach się nie znam, jestem raczej z tych, co jedzą wszystko, ale najpóźniej około 16… no czasem jakieś łakocie później (przyznaję się). Tak czy inaczej, sałatka z soczewicą jest pyszna, a ja polecam ją zarówno do obiadu, jak i jako samodzielne danie między posiłkami.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Soczewicę wrzucam do osolonego wrzątku i gotuję około 20 minut (aż będzie miękka), następnie odcedzam. Pomidory kroję w kostkę, ogórki kiszone również. Wszystko umieszczam w misce, dodaję sól i oliwę, i mieszam. PS: Tym nie na diecie i lubiącym majonez, radzę dodać 1 łyżeczkę majonezu. :)

Sałatka z soczewicą
Sałatka z soczewicą
28 grudnia 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.