Sałatka z ryżem, papryką i orzechami

Bardzo dobra i sycąca sałatka ryżowa. Delikatny ryż, papryka i orzechy – to najważniejsze składniki tej sałatki. A do tego dymka cebuli i troszkę pieczarek. Smak super. Sałatka z ryżem, papryką i orzechami jest uniwersalna, możecie ją zabrać zarówno do pracy na drugie śniadanie, jak również podać do obiadu.

Zrobiłam do niej sos na bazie oliwy, który fajnie podkreśla smak warzyw. Przepis zaczerpnęłam w dużej mierze z książki „Smaczne i zdrowe sałatki”, sos również, i był pod nazwą sos francuski. Sałatka z ryżem, papryką i orzechami jest naprawdę prosta, pamiętajcie tylko, by ryż ugotować na sypko, żeby nie był rozgotowany. Polecam.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowuję sos. Wszystkie składniki mieszam ze sobą. Dobrze to zrobić trzepaczką lub potrząsać słoikiem tak, aby wszystko się połączyło.

Krok 2. Cebulę, pieczarki, paprykę – wszystko kroję w niewielką kostkę. Natkę pietruszki siekam. Orzechy siekam.

Krok 3. Wszystko wkładam do miski (zostawiam do przybrania troszkę orzechów i natki) i dodaję sos. Mieszam i gotowe. :) Smacznego.

Sałatka z ryżem i orzechami
Sałatka z ryżem i warzywami
27 maja 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.