Sałatka z roszponką i owocami

Pyszna, delikatna sałatka z roszponką i owocami, bardzo sycąca, a jednocześnie niskokaloryczna. To sałatka, która może robić za samodzielną przekąskę – bardzo syci i dostarcza wielu witamin. Jeśli jesteście na diecie albo po prostu ściska Was głód, to gorąco polecam sałatkę z roszponką i owocami.

Są tu gruszka, melon i ananas, a do tego delikatna maślanka. Całość jest lekka i bardzo smaczna. Muszę się Wam przyznać, że dopiero odkryłam roszponkę, ale już na stałe zagościła w naszej kuchni. Jest delikatna, nie ma takiej „goryczki” jak sałata, a jest taka smaczna!

Jeśli jeszcze macie wątpliwości, czy zrobić sałatkę z roszponką i owocami, to dodam, że roszponka to źródło żelaza i witamin A i C, melon ma niewiele kalorii, a przez to, że składa się głównie z wody – syci, gruszka podobnie, a ananas poprawia trawienie. A maślanka – a maślanka jest do smaku. :) Smacznego i bardzo polecam.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Umytą i osuszoną roszponkę układam na talerzach. Gruszkę obieram (niekoniecznie) i kroję w kosteczkę. Ananasa kroję na mniejsze kawałki.

Krok 2. Melona najłatwiej wyciąć od skóry, gdy jest podzielony na 4 części, w przepisie wykorzystuję połowę melona, więc przecinam ją na pół wzdłuż dłuższego boku, a następnie odcinam nożem jak najbliżej skóry. Kroję w plasterki.

Krok 3. Na talerzu układam na roszponce owoce, a następnie polewam maślanką. Smacznego.

Sałatka z roszponką
Sałatka z roszponką
13 marca 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.