Sałatka z ośmiornicą i pomidorkami

Wiecie już, jak dobrze przygotować ośmiornicę, by była smaczna (jak nie, to polecam przepis na najlepszą ośmiornicę), a dzisiaj pomysł na podanie ugotowanej już ośmiornicy. Tym razem lekkie danie, bo sałatka. Ośmiornica ma bardzo delikatne mięso, które można łączyć niemal ze wszystkim i to od Was zależy, do czego ją dodacie. Dzisiejsza sałatka z ośmiornicą jest prosta, ale bardzo smaczna. Jeśli macie ochotę, to możecie do niej podać pieczone ziemniaki.

Do sosu dodałam orzeszki piniowe, ale możecie zastąpić je innymi, swoimi ulubionymi. Ja bardzo lubię dodawać orzechy do różnych mięs, bo te dwa smaki świetnie się komponują. Z takich mięsno-orzechowych dań polecam Wam kurczaka z nerkowcami lub mini burgery w orzechowej panierce. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od ośmiornicy (polecam najlepszy przepis na ośmiornicę). W wielkim skrócie: najpierw ośmiornicę mrożę lub rozbijam tłuczkiem, by nie była potem gumiasta. Do garnka wlewam oliwę, dwa ząbki czosnku, troszkę wina lub bulionu, wkładam ośmiornicę, dobrze przykrywam i duszę ok. 50 minut, aż będzie wyraźnie ciemnofioletowa. Potem kroję.

Krok 2. Pomidorki dzielę na mniejsze części.

Krok 3. Przygotowuję sos na bazie oliwy i przypraw, dodaję też orzeszki piniowe. Nakładam wszystko na talerzu razem z sałatą, polewam sosem i podaję.

Sałatka z ośmiornicą
Sałatka z ośmiornicą
25 września 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.