Sałatka z fetą i roszponką

Wiosenna sałatka z fetą i roszponką! Polubiłam bardzo roszponkę, ma genialny smak. Ostatnio pokazywałam Wam sałatkę z roszponką na słodko, a tym razem będzie z fetą – świetne połączenie. W tej sałatce mogłaby być zwykła zielona sałata, ale z roszponką smakuje lepiej! A poza tym są jeszcze pomidorek, rzodkiewka, moja ulubiona rzepa i troszkę szczypiorku.

Do sałatki z fetą i roszponką, poza oliwą (najlepiej intensywną, z pierwszego tłoczenia – te z drugiego są zazwyczaj delikatniejsze), wystarczy dodać troszkę soli – dobrze sprawdza się ziołowa lub czosnkowa. I w zasadzie nie trzeba nic więcej. Wymieszać i jeść, najlepiej ze świeżym pieczywkiem posmarowanym masłem. Mniam!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Umytą i osuszoną roszponkę wrzucam do miski. Pomidora (ja wcześniej obieram ze skórki, ale nie jest to konieczne) kroję w kostkę. Rzepę, rzodkiewkę i szczypior kroję na mniejsze kawałki.

Krok 2. Wszystko wkładam do miski, wlewam oliwę, doprawiam solą (czosnkowa lub ziołowa będą świetne), mieszam i gotowe! Smacznego.

Sałatka z fetą i roszponką
Sałatka z fetą i roszponką
8 kwietnia 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.