Sałatka jarzynowa

Lubicie sałatkę jarzynową? Ja bardzo! Sałatka jarzynowa gości u nas nie tylko w Wielkanoc, ale jest obowiązkowym daniem podczas wszystkich rodzinnych uroczystości, bez względu na to, czy to imieniny, czy niedzielny obiad. Pewnie w każdym domu jest trochę inny przepis na sałatkę jarzynową, ja dzisiaj prezentuję wersję klasyczną, ale chętnie poznam Wasze kombinacje. :)

U mnie sałatkę jarzynową, tak jakoś się przyjęło, robi jeden lub drugi Tata, zawsze! Ogromną zaletą sałatki jest to, że można do niej wykorzystać warzywa po zupie, choćby rosole. W ten sposób nic się nigdy nie marnuje. Dla tych z Was, którzy sałatki jarzynowej nie znają (są tacy?), przypomnę, że to sałatka z gotowanych warzyw plus kilka smakowych dodatków. Zawsze na majonezie, choć w wersji lżejszej czasem majonez mieszamy pół na pół z jogurtem. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Warzywa gotuję do miękkości, można wykorzystać też warzywa po gotowaniu zupy. Warzywa gotuję obrane. Jabłko jest surowe, obieram je ze skórki.

Krok 2. Wszystkie składniki kroję w kostkę, dodaję groszek, majonez i doprawiam solą i pieprzem wedle uznania, ja daję po ok. pół łyżeczki, ale zawsze próbuję. Majonez można wymieszać pół na pół z jogurtem, wtedy całość jest lżejsza. Sałatka najlepsza jest następnego dnia. Smacznego.

Sałatka jarzynowa
Sałatka jarzynowa
4 czerwca 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.