Sajgonki ze szpinakiem

A w zasadzie to paszteciki z nadzieniem z wołowiny i szpinaku owinięte w ryżowy papier. W skrócie sajgonki ze szpinakiem, pikantne, smaczne i zupełnie inne. To taka moja kombinacja ze składnikami, z których można wyczarować coś smacznego. Szpinak lubimy najbardziej z rybą podaną właśnie z sosem szpinakowym, ale tym razem proponuję z mięsem. Wyszło bardzo smacznie.

Sajgonki ze szpinakiem proponuję podawać z ostrym ketchupem, przybrane kiełkami brokuła lub rzodkiewki. Są smaczne i spodobają się gościom. Życzę Wam smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Na patelni, na 1–2 łyżkach oliwy, mieszam szpinak z mięsem mielonym, doprawiam chili i granulowaną cebulą.

Krok 2. Mieszam dokładnie i podsmażam, aż mięso będzie jasne, wtedy dodaję ostry sos chili. Chwilkę mieszam.

Krok 3. Arkusz papieru ryżowego wkładam do wody na chwilkę, wyjmuję i układam na blacie, jak zyska elastyczność, to nakładam farsz i roluję. Zawijam brzegi, najlepiej naprzemiennie – jeden brzeg do dołu, jeden do góry. Gotowe zawiniątka zostawiam na chwilkę, by papier ryżowy nabrał wilgoci z farszu.

Krok 4. Podsmażam na oleju, aż będą lekko rumiane, uważajcie, by się nie skleiły.

Krok 5. Przekładam na chwilę na papierowe ręczniki, by pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Gotowe. Podaję z ostrym ketchupem i kiełkami rzodkiewki.

Sajgonki ze szpinakiem
Sajgonki ze szpinakiem
29 października 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.