Ryż z jabłkami

Ryż z jabłkami to jedno z tych dań, które kojarzy mi się z dzieciństwem. Podawane w różnych wersjach, jako mały deser, czasem jako obiad na słodko, a czasem, po przebytej chorobie, jako najlepsze danie pod słońcem. Czy u Was też jada się ryż z jabłkami? W jakiej formie? U mnie w zależności od potrzeby jest ryż z jabłkami i cynamonem, czasem na mleku, niekiedy ze śmietaną, a kiedy indziej zupełnie bez dodatków.

Ryż z jabłkami to danie lekkostrawne, najlepsze na gorąco, kiedy w domu pięknie pachnie duszonymi owocami. Lubię ten zapach. U mnie to danie robi się szybko, nie zapieka, ale wiem, że wiele osób jada zapiekany ryż, koniecznie się pochwalcie, jak jada się u Was. A z takich małych, pysznych dań z dzieciństwa, polecam też lane kluski na mleku.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Ryż wrzucam na gorącą osoloną wodę i gotuję. Jabłka obieram i kroję w kostkę.

Krok 2. Jabłka z cukrem i wodą wrzucam na patelnię i na średnim ogniu podgrzewam, aż będą miękkie i szkliste. Wiele zależy od rodzaju jabłek, jedne szybko miękną, a inne (takie zielone) zostaną jędrne.

Krok 3. Dodaję ryż i dodatki, jak cynamon, śmietana itd. Mieszam i podaję gorące. Smacznego.

Ryż z jabłkami
Ryż z jabłkami
22 września 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.