Ryba ze szpinakiem i serem pleśniowym

Ryba ze szpinakiem i serem pleśniowym, a dokładniej ryba z sosem szpinakowo-serowym, to jedno z moich ulubionych dań. Zawsze robi je Michał i zawsze wychodzi znakomicie. Uwielbiam taki obiad.

Dla niektórych może to być zaskoczenie, ale rybę tak przyrządzoną jadamy z ryżem i nie wyobrażam jej sobie z ziemniakami czy makaronem. Delikatny ryż, pyszna ryba i ten sos szpinakowo-serowy. Po prostu super. Trzeba spróbować, żeby zrozumieć. Co ciekawe, wydaje mi się, że rybę i szpinak podane w ten sposób zjedzą nawet ci, którzy ryby i szpinak omijają szerokim łukiem. Po prostu pycha!

Polecam Wam również piramidki rybne ze szpinakiem, a także naleśniki szpinakowe.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Na patelni roztapiam masło i wrzucam zamrożony szpinak. Mieszam go od czasu do czasu, aż się rozmrozi, a następnie odparuje większość wody.

Krok 2. Na drugą patelnię wlewam oliwę i układam filety limandy (lub innej, najlepiej jasnej ryby). Przyprawiam je solą i pieprzem. Smażę na średnim ogniu z dwóch stron.

Krok 3. Do szpinaku dodaję pokrojony na mniejsze kawałki czosnek.

Krok 4. A następnie kruszę ser lazur i dodaję śmietanę. Wszystko mieszam, aż się zagotuje i będzie dosyć gęste. Podaję z ryżem (najlepiej lekko rozgotowanym).

Ryba ze szpinakiem
Ryba ze szpinakiem
27 września 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.