Różowy deser z winogronami

Dzisiaj czas na różowy deser z winogronami, czyli serniczek z galaretką. Jest pyszny i zdrowy, idealny na małe co nieco. Winogron teraz pod dostatkiem, trzeba je wykorzystać. Bardzo wzbogacają smak tego serniczka. Różowy nie bez powodu, tym deserem włączam się w akcję – Różowy tydzień. Jak już wspomniałam, deser jest zdrowy, a my wszyscy powinniśmy zadbać o własne zdrowie i się badać. Do tego właśnie zachęca ta akcja.

Co do różowego deseru, to dodam jeszcze, że niesamowicie szybko się go robi. I jest mało uciążliwy. Do przygotowania wystarczą tylko kubek i łyżka, a co za tym idzie, jest mało do zmywania. :) Smacznego!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Żelatynę rozrabiam we wrzątku, aż się rozpuści.

Krok 2. Dodaję serek waniliowy, mleko i rodzynki i mieszam dokładnie. Następnie przelewam do pucharków i wkładam do lodówki. Przy takiej ilości stężenie tego deseru to kwestia kilkunastu minut.

Krok 3. W tym czasie przygotowuję galaretkę z połową zalecanej wody. Jeśli nie mam w danej chwili galaretki, to wlewam 250 ml wody, troszkę malinowego soku i 2 łyżeczki żelatyny. Efekt podobny. Winogrona kroję na połówki.

Krok 4. Z lodówki wyjmuję pucharki z białą częścią deseru, układam winogrona, a następnie zalewam wystudzoną galaretką (aby galaretka była bardziej różowa, dodaję łyżkę mleka). Wstawiam do lodówki, by stężała, a potem dekoruję i podaję. Smacznego.

Deser z winogronami
Różowy deser z winogronami
12 października 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.