Rosół z pieczonych warzyw

Wegański rosół, czyli rosół z pieczonych warzyw. Najlepszy rosół warzywny jaki możecie sobie wyobrazić. Aromatyczny, klarowny, niesamowicie smaczny. W mojej wersji dodatkowo rosół bezglutenowy, ponieważ zamiast klasycznych nitek jest tutaj makaron z cukinii.

Najważniejszym składnikiem są tutaj warzywa, ale co ważne pieczone. Podczas pieczenia zdobywają nie tylko lekką słodycz, ale mocniejszy, wyrazisty smak. Niby niewielka zmiana, ale czyni cuda. Jeśli do tej pory jadaliście rosół drobiowy to będziecie zaskoczenie jak ten wegański ma pełen smak.

Taki rosół może też być bazą do innych zup w tym również zup krem. Możecie go również zamrozić i wykorzystywać w dowolnej chwili.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Warzywa obieram, dzielę na mniejsze części (np. marchew na 4).

Krok 2. Wrzucam do naczynia żaroodpornego, oprószam solą i odrobiną papryki słodkiej. Piekę 40 minut w 180C.

Krok 3. Upieczone warzywa przekładam do garnka, zalewam wodą, dodaję liść laurowy, ziele angielskie, pieprz, sól i słodką paprykę. Dorzucam ząbek czosnku i gotuję na niewielkim ogniu. Ma pyrkać, a nie buzować. Po godzinie sprawdzam na smak, w razie potrzeby dolewam wody lub dodaję odrobinę pieprzu czy soli. Podaję z makaronem z cukinii.

Rosół z pieczonych warzyw
Rosół z pieczonych warzyw
Rosół z pieczonych warzyw
Rosół z pieczonych warzyw
6 września 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.