Roladki z indyka nadziane białą kiełbasą

To jedno z takich dań, które często robię. Delikatne mięso drobiowe i aromatyczna, doprawiona ziołami biała kiełbaska. W smaku delikatne, dzięki kiełbasce na pewno nie suche. Po prostu bardzo smaczne. Roladki z indyka nadziane białą kiełbasą to taka fajna odmiana od zwykłych dań z drobiem.

Ja podaję roladki z indyka nadziane białą kiełbasą z ziemniakami lub ryżem, do tego sałatka lub po prostu ciepły groszek z puszki polany masełkiem. Mniam.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Kiełbasę obieram i mielę przy użyciu nasadki albo malaksera na drobno. Dodaję oliwę, sól, bazylię i rozmaryn. Mieszam.

Krok 2. Ja zazwyczaj robię 5–6 roladek z indyka i na tyle części dzielę mięso. Najprostszym sposobem jest kupienie już podzielonego mięsa. Na każdy kawałek nakładam nadzienie kiełbaskowe i roluję ściśle, spinając końce wykałaczką.

Krok 3. Podsmażam na oliwie, a następnie posypuję oregano i wlewam na patelnię szklankę wrzątku. Trzymam pod przykryciem, aż będzie jasne i miękkie.

Indyk z kiełbaską
Indyk z kiełbaską
19 listopada 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.