Rolada z kremem

Przepis na klasyczną, biszkoptową roladę z kremem. W mojej wersji to rolada z kremem śmietankowym i malinami, idealnie puszysta, miękka, prosta do rolowania. Z delikatnym kremem na bazie kremówki. Dla mnie to taki podstawowy przepis na słodką roladę. Na filmie zdradzam wszystkie sztuczki, które pozwalają uzyskać idealną roladę.

Rolady słodkie, głównie biszkoptowe, to moje ciasta, które robię od zawsze. Są efektowane, ale jednocześnie, mimo tego co wydaje się wielu osobom, nie są trudne do przygotowania. Najważniejszy jest biszkopt. Musi być lekki, plastyczny. Ale to nie wszystko, ważne jest by rolować go wtedy, gdy jest gorący, to bardzo ułatwia jego „zwinięcie” i nadanie mu odpowiedniej formy.

Jeśli masz ochotę na roladę z kremem to zobacz też moje inne przepisy, ja w szczególności polecam Ci roladę czekoladową oraz roladę z cudowne kropki.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Biszkopt: białka ubijam z cukrem na sztywną pianę, dodaję żółtka, mąkę, wodę i delikatnie łączę.

Krok 2. Przekładam na dużą blaszkę do pieczenia wyłożoną papierem do pieczenia. Piekę 17 minut w 200C.

Krok 3. Gorącą (uwaga) przekładam na ściereczkę kuchenna oprószoną cukrem pudrem, zdejmuję papier do pieczenia i jeszcze gorącą zwijam ostrożnie.

Krok 4. Odstawiam by wystygła.

Krok 5. Śmietankę ubijam z cukrem na puch, dodaję rozrobioną we wrzątku żelatynę. Jednak przed dodaniem ona ma być ciepła, ale nie gorąca. Chwilę miksuje i nakładam na biszkopt uważając by go nie rozprostować :) dorzucam maliny. Zwijam i wstawiam do lodówki na całą noc. Przed podaniem posypuję cukrem pudrem.

Rolada z kremem
Rolada z kremem
Rolada z kremem
Rolada z kremem
19 września 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.