Rolada w paski

Pyszna rolada w paski nadziana bitą śmietaną po same brzegi. Wygląda zaskakująco, bo z wierzchu jest jasna, a w środku czekoladowa, dodatkowo ma całą masę kremu! Pycha! Jeśli lubicie bitą śmietanę, to na pewno będziecie zachwyceni.

Do zrobienia rolady w paski wykorzystałam swój krem do zdobienia, ale tym razem położyłam go dość dużo, zyskując w ten sposób paski, za to krem nałożyłam przede wszystkim na środek, tworząc nie tyle roladę, co taką tubę. Wygląda to naprawdę ciekawie. Smacznego!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od kremu do zdobienia. Masło ucieram z cukrem pudrem, dodaję białko i miksuję, dodaje mąkę i miksuję. Krem rozsmarowuję na papierze do pieczenia na tej dużej blaszce z piekarnika. Robię wzór. Odstawiam do lodówki, by się schłodził.

Krok 2. Teraz biszkopt. Białka ubijam na sztywno, dodając stopniowo cukier.

Krok 3. Potem dodaję do piany żółtka, wodę, mąkę i kakao, miksuję delikatnie. Przelewam na formę ze wzorem i równam, wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika na 16 minut.

Krok 4. Jeszcze gorący przekładam na ściereczkę, układam wzorem do dołu i roluję, odstawiam, by przestygł.

Krok 5. Śmietanę biję z cukrem pudrem na sztywno, dodaję ciepłą żelatynę (nie gorącą i nie zimną!). Krem nakładam na środek, roluję, układam łączeniem do dołu i chowam do lodówki. Kroję po kilku godzinach, smacznego.

Rolada w paski pełna kremu
Rolada w paski pełna kremu
Rolada w paski pełna kremu
Rolada w paski pełna kremu
28 stycznia 2013 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.