Rogaliki z jagodami, czyli jagodzianki

Miałam ogromną ochotę na bułeczki nadziane malinami, ale nigdzie nie mogłam dziś dostać malin. Dlatego zrobiłam rogaliki z jagodami. Są pyszne. Niech wszystkie kupne jagodzianki się schowają. Delikatne, mięciutkie i bardzo jagodowe. Znikają w tempie ekspresowym.

I nie przejmujcie się zupełnie, jeśli podczas pieczenia z niektórych bułeczek wyleci troszkę soku jagodowego. To, co trzeba, zostaje w środku, a rogaliki są pyszne! Ja posypuję je cukrem pudrem. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Margarynę rozpuszczam w rondelku i zostawiam, aby wystygła.

Krok 2. Żółtka ubijam z cukrem na jasno. Białka odkładam do miseczki (przydadzą się na końcu). Do miski wlewam masło, dodaję mąkę, utarte żółtka, mleko, drożdże instant (jeśli świeże, to rozpuszczam w mleku). Wszystko dokładnie mieszam, a potem zagniatam na stolnicy. Potem wkładam do miski, przykrywam ściereczką i odstawiam na 2h, aby wyrosło.

Krok 3. Wyrośnięte ciasto wyjmuję z miski, dzielę na 2 połowy. Każdą rozwałkowuję w okrągły kształt (podsypując mąką, by ciasto się nie kleiło do stolnicy czy wałka). Rozwałkowane ciasto dzielę na 8 części (jak pizzę).

Krok 4. Na każdej części układam kilka łyżeczek jagód (mi wychodzi ok. 3-4 łyżeczek) i sypię cukrem (pół łyżeczki). Następnie zawijam, tworząc zgrabne rogaliki.

Krok 5. Ulepione rogaliki układam na papierze do pieczenia, którym wyłożyłam blachę. Każdego rogalika smaruję białkiem. Blachę z rogalikami wstawiam na 30 minut do rozgrzanego do 180°C piekarnika. Przed podaniem posypuję cukrem pudrem.

Rogaliki z jagodami, czyli jagodzianki
Rogaliki z jagodami, czyli jagodzianki
26 lipca 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.