Rogaliki francuskie z jajecznicą – na śniadanie

Dzisiaj zapraszam na małe, pyszne śniadanko. Rogaliki z ciasta francuskiego, moja ulubiona jajecznica i gorące kakao – mniam! Wydaje się proste… i takie właśnie jest. ;-) To bardziej pomysł na śniadanie, szczególnie na takie kryzysowe, kiedy w lodówce jest niewiele.

A do śniadania, poza ogromną ochotą na małe rogaliki i jajecznicę, zainspirowały mnie kolejki w sklepach przed jednym dniem wolnym. Oto pomysł dla wszystkich tych, którzy nie zdążyli kupić bądź upiec bułek, a sklepy są zamknięte. Wystarczy mieć w zamrażarce paczkę mrożonego ciasta francuskiego i kilka jajek. Przygotowanie takiego śniadania zabiera maksymalnie pół godziny (to już razem z pieczeniem rogalików) i mamy gotowe świąteczne śniadanko. ;-) Smacznego!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Ciasto francuskie wyjmuję z lodówki, jego rozmrażanie trwa chwilę, jeszcze chłodne wałkuję cienko. Następnie kroję na trójkąty. Na każdym trójkącie kładę odrobinkę masła i zwijam.

Krok 2. Zawijam rożki w stronę środka i układam rogaliki na papierze.

Krok 3. Rogaliki wstawiam do nagrzanego do 210°C piekarnika na 20 minut. Jeśli lubicie bardziej rumiane, to albo trzymajcie troszkę dłużej, albo nastawcie piekarnik na 220°C.

Krok 4. Rogaliki się pieką, a ja robię jajecznicę. Na patelni rozgrzewam masło, wbijam 4 jajka, dodaję odrobinę mleka i mieszam co jakiś czas. Doprawiam solą. Dodatek mleka sprawia, że jajecznica jest smaczniejsza i mniej sucha (ja lubię taką najbardziej). Podaję z gorącymi rogalikami. Smacznego!

13 listopada 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.