Risotto z czarnym ryżem i krewetkami

Świetny pomysł na obiad, szczególnie jeśli lubicie ostre smaki. Tym razem zrobiłam risotto z czarnym ryżem i krewetkami. Bardzo ostrymi krewetkami – każdą panierowałam w paście curry i tartej bułce. Zresztą samo risotto również doprawione jest czerwoną pastą curry, więc nie trzeba już zalewać całość bulionem i tak będzie intensywne w smaku.

To risotto smakuje wyjątkowo również przez dodatek pełnoziarnistego czarnego ryżu, zupełnie inaczej niż z białym ryżem. Radzę Wam spróbować.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Każdą krewetkę obtaczam w paście curry.

Krok 2. A następnie panieruję każdą w bułce tartej.

Krok 3. Na patelnię wlewam oliwę i podsmażam posiekaną drobno cebulę. Potem dodaję pastę curry, a następnie wsypuję ryż czarny. Podsmażam około 2 minut.

Krok 4. Zalewam wodą (ok. 1/2 litra), doprawiam solą i pieprzem. Przykrywam pokrywką i gotuję, aż ryż będzie miękki.W razie potrzeby dolewam wody.

Krok 5. W tym czasie podsmażam krewetki na oliwie, aż będą złociste. Nakładam na talerz ryż, na to gałązkę kolendry i na to krewetki. Całość polecam skropić sokiem z cytryny. Smacznego.

Risotto z krewetkami
Risotto z krewetkami
28 grudnia 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.