Jak zrobić domowe żelki z agarem

Często pytacie, czym można zastąpić żelatynę, bo tej nie jadacie lub nie lubicie, rozwiązaniem jest agar agar, który pozwala wyczarować znacznie trwalsze galaretki czy żelki. Tym razem przepis na rabarbarowe żelki z agarem, ja jako bazę do galaretek wybrałam syrop rabarbarowo-mirabelkowy Łowicza, ale możecie wybrać sok, kompot, a nawet mleko, jeśli macie ochotę. :)

Moje rabarbarowe żelki (a może galaretki) przygotowałam na letnie spotkanie ze znajomymi, takie żelki są trwalsze, nie rozpuszczają się i można je albo jeść, albo udekorować nimi deser. Jeśli szukacie innych pomysłów na wykorzystanie gotowych czy też domowych syropów (innych niż rozcieńczanie z wodą), polecam Wam mus z miodem lub deser z miętą.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Syrop mieszam z wodą, dodaję agar, mieszam. Stawiam na ogniu i gotuję ok. 3 minut od zawrzenia.

Krok 2. Napełniam formę (np. na czekoladki, ale może też być miska itp). Odstawiam do stężenia, można do lodówki. Po ok. 2 godzinach (znacznie krócej, jeśli w lodówce, agar naprawdę szybko się ścina!) wyjmuję i obtaczam w cukrze. Jeśli robiliście w misce, to wystarczy pokroić. Smacznego.

Rabarbarowo mirabelkowe żelki z agarem
Rabarbarowo-mirabelkowe żelki z agarem
2 lipca 2013 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.