Quiche ze szpinakiem

Quiche aux épinards. Bardzo smaczna tarta ze szpinakiem i odrobiną cebuli. To kombinacja pokazywanej ostatnio quiche z cebulą, a w dzisiejszej wersji więcej jest szpinaku. W zasadzie możecie dodać go jeszcze więcej i zrobić fajną zieloną quichę. Do kruchego ciasta wykorzystałam tym razem kruchy spód bez jajek, który fajnie sprawdza się przy tego typu wypiekach, ale możecie też wykorzystać ten bardziej tradycyjny (przepis na kruche do quiche).

Quiche ze szpinakiem polecam podawać na gorąco, jest łatwa do odgrzania w piekarniku (wystarczy z 10 minut), możecie też śmiało podać ją na zimno jako przekąskę. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od zagniecenia kruchego ciasta. Najpierw masło siekam z mąką, a potem dodaję pozostałe składniki.

Krok 2. Wałkuję ciasto między dwoma płatami folii spożywczej, a potem na wałku przenoszę do formy.

Krok 3. Kładę na to folię do pieczenia lub papier, obciążam fasolkami (by nie wybrzuszyło się ciasto) i wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika na 15 minut, a potem jeszcze 5 min. bez fasolek.

Krok 4. Cebulę kroję w plastry i podsmażam na maśle, mieszam ze szpinakiem.

Krok 5. Wszystkie składniki sosu mieszam.

Krok 6. Na tartę nakładam cebulę i szpinak, i zalewam sosem. Piekę jeszcze ok. 30 minut w nagrzanym do 180°C piekarniku. Smacznego.

Quiche ze szpinakiem
Quiche ze szpinakiem
1 września 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.