Quiche z cebulą

Quiche aux oignons, czyli klasyczna francuska tarta wytrawna z cebulą. Jest pyszna! Quiche z cebulą to chyba najszybciej znikający kruchy wypiek u nas w domu, wszystkim smakowała. Nie jest pracochłonna ani droga, za to na pewno pyszna. Lekko słodka, podsmażona cebulka, ser i idealnie kruchy spód.

Przepis zaczerpnęłam z książki Julii Child, choć z pewnymi udoskonaleniami (np. ciasto, to które zrobiłam, jest idealne). Zachęcam Was gorąco do spróbowania dzisiejszej quiche z cebulą, jest świetna.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Najpierw siekam mąkę, sól i masło, potem dodaję żółtko i wodę, i zagniatam kruche ciasto. Chowam do lodówki na 30 do 60 minut.

Krok 2. Wałkuję na omączonym blacie lub między foliami i wykładam formę (najłatwiej przenieść na wałku). Nadmiar odcinam wałkiem.

Krok 3. Kładę na to papier lub folię do pieczenia i fasolki (lub ceramiczne kulki). Wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika i piekę 15 minut z fasolkami, a potem jeszcze 5 bez obciążenia.

Krok 4. Cebulę kroję i podsmażam na maśle.

Krok 5. Mieszam śmietankę, ser, mąkę, jaja, przyprawy w misce.

Krok 6. Na upieczoną tartę nakładam cebulkę.

Krok 7. Zalewam kremem i wstawiam na 30 minut do nagrzanego do 180°C piekarnika. Smacznego.

Quiche z cebulą
Quiche z cebulą
22 sierpnia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.