Pyszny chleb pomidorowy

Chleb, który na stałe wejdzie do naszego menu, jest wyśmienity! Pyszny chleb pomidorowy to chleb na drożdżach, ale w smaku jest tak pyszny, że goście będą dopytywać się, skąd macie takie smaczne pieczywo. Możecie też przygotować chleb na zakwasie, w obydwu przypadkach wychodzi rewelacyjnie. Do chleba dodałam zmielone suszone pomidory (można zmielić w młynku, drobno posiekać lub użyć już gotowych sproszkowanych).

Chleb pomidorowy zrobiłam okrągły, ma piękne kromki, a pachnie tak kusząco, że już podczas wyrastania można mieć wątpliwości, czy to chleb czy aromatyczna pizza. :) Jest świetny na wytrawne kanapki, dobrze smakuje też grillowany lub zapieczony, jako baza do bruschetty. Polecam Wam gorąco.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wszystkie składniki mieszam. A potem przekładam na blat i zagniatam. Drożdże świeże należy wcześniej rozpuścić w wodzie i dopiero w takiej postaci wlać do miski.

Krok 2. Wkładam do miski i odstawiam na godzinę wyrastania.

Krok 3. Wyrośniętą kulkę wyjmuję, rozpłaszczam na omączonym blacie i zbieram brzegi do środka, znowu rozpłaszczam i zbieram brzegi. Dzięki temu naprężam dół (potem górę) chleba i będzie ładnie rósł do góry.

Krok 4. Wkładam łączniem do góry. Odstawiam na kolejną godzinę.

Krok 5. Sprawnym ruchem przekładam na blaszkę.

Krok 6. Nacinam i wstawiam do nagrzanego do 220°C piekarnika, piekę ok. 20–25 minut, aż będzie rumiany. Kroję po wystudzeniu. Smacznego.

Pyszny chleb pomidorowy
Pyszny chleb pomidorowy
15 lutego 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.