Puszyste bułeczki z Nutellą

Ostatnio jestem dosyć zaganiana, ale oczywiście z pieczenia chlebów nie rezygnuję, raczej kolejne przepisy kumulują się na kupce „do opublikowania”. Często sięgam po chlebek pyszniutki z ziarnami, taki szybki chleb, który w różnych kombinacjach robię w „gorącym” czasie. Bo jednak domowy chleb smakuje najlepiej.

Dzisiaj chcę Wam pokazać prosty sposób na smaczne bułeczki, oczywiście dla zabieganych. Bułeczki robi się szybciutko, wszak to moja lekka kombinacja na temat moich ulubionych puszystych bułeczek, tyle, że tym razem są to bułeczki nadziane Nutellą.

Nutellą można nadziać bułeczki na dwa sposoby, jeden to włożyć Nutellę przed pieczeniem, a drugi to naszprycować po upieczeniu. W zasadzie jeden i drugi bardzo, bardzo smaczny, ja lubię ten drugi sposób, ale testowałam obydwa i efekt super. Polecam zabieganym z mocnym ciśnieniem na czekoladę. ;)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Drożdże mieszam z mlekiem. A następnie wszystkie składniki umieszczam w misce i mieszam. Przekładam na blat i zagniatam, aż ciasto będzie gładkie.

Krok 2. Odstawiam pod ściereczką na 1 h wyrastania. Po tym czasie ciasto powiększy swoją objętość, a ja wyjmuję z miski, chwilkę wyrabiam i dzielę na 12 części − tyle, ile bułeczek.

Krok 3. Z każdej bułeczki formuję kulkę. Uwaga, to jest moment, gdy można nadziać bułeczki Nutellą, aby piekły się z nadzionkiem. Rozpłaszczam kawałek ciasta na placuszek, kładę łyżkę Nutelli i zlepiam rogi jak sakiewce. Jeśli wolicie nadziewać Nutellą po pieczeniu, to przyjdzie na to czas na sam koniec, a teraz tylko uformujcie kulki.

Krok 4. Odstawiam do wyrośnięcia na 30 minut (na nadziane), a na troszkę dłużej te puste (max 1 h).

Krok 5. Smaruję wyrośnięte bułeczki rozkłóconym jajkiem. Wstawiam do nagrzanego piekarnika do 190°C na 15 minut.

Krok 6. Jeśli nie nadzialiście bułek w kroku 3, to teraz po upieczeniu jest na to czas. Biorę szprycę lub dużą strzykawkę, napełniam Nutellą i wbijam w bułkę (najlepiej z boku) i naciskam spust, powolutku wyciągając szprycę (będzie ładnie nadziana). Gotowe :) Smacznego!

Bułeczki z nutellą
Bułeczki z Nutellą
15 grudnia 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.