Pudding z tapioki

Pomysł na szybki, pyszny, zdrowszy deser bez mleka, bez jajek. Wegański pudding z tapioki. To taki klasyk, jeśli chodzi o puddingi wegańskie, chyba najprostszy do zrobienia. Ja przygotowałam wiele wersji, bo lubię, gdy deser nie jest zbyt sztywny, ani nazbyt lejący. Najlepszy pudding dla mnie to ten o konsystencji podobnej do budyniu.

Pudding z tapioki to też pomysł na deser dla dzieci. Nie ma nabiału, który trzeba wprowadzać ostrożnie, za to ma fajną konsystencję a po dodaniu owoców jest podwójnie smaczny.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Tapiokę warto godzinę wcześniej namoczyć, ale przyznam Wam, że nie widzę wielkiej różnicy i na jednym opakowaniu tapioki, którą mam mam info by nie moczyć. Wlewam do garnka mleko kokosowe, wodę, cukier i mieszam. Dodaję ziarenka wyjęte z laski wanilii i wrzucam też tę laskę wanilii (potem wyłowię). Wsypuję tapiokę i gotuję.

Krok 2. Gotuję mieszając co jakiś czas aż tapioka będzie przezroczysta (początkowo jest biała). W przypadku kulek dużych tapioki czas jest trochę dłuższy.

Krok 3. Truskawki (u mnie mrożone, w przypadku świeżych wystarczy je tylko zmiksować) podgrzewam z woda i cukrem a potem blenduję lub rozgniatam widelcem. Podaję z deserem. Smacznego.

Przepis na deser z tapioki
Przepis na deser z tapioki
Przepis na deser z tapioki
Przepis na deser z tapioki
14 stycznia 2015 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.