Domowa przyprawa do sernika

Uwielbiam piec serniki i wymyślać nowe smaki, często do serników, czy to pieczonych (jak sernik krówkowy, który uwielbiacie), czy na zimno (jak ten prosty sernik z galaretką) dodaję przyprawę do sernika. To taki mix przypraw i dodatków, który zastępuje mi różne sztuczne aromaty. Dzisiaj przepis na domową przyprawę do sernika.

Oczywiście, możecie taką kupić, ale domową doprawicie wedle własnego życzenia. Więcej wanilii albo dodatków, prócz skórki pomarańczowej, również ta cytrynowa czy inne suszone owoce. Może wyciśnięte rodzynki? :) Wiem, że wiele osób nie lubi rodzynek, więc możecie potraktować je przez praskę tak, by nie były wyczuwalne, ale by dodały lekkiego aromatu.

Bo tak naprawdę, z czym Wam się kojarzy aromat sernika? Mi właśnie z wanilią, skórką pomarańczową i odrobiną kardamonu. A Wam? Wolicie cytrynę – to ją dodajcie, cynamon? Proszę bardzo. Właśnie dlatego domowa przyprawa do sernika jest taka fajna. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od wsypania cukru, rozbijam owoc kardamonu, wyjmuję łupinkę, a ziarenka czarne rozcieram i dodaję do cukru. Skórkę pomarańczową przeciskam przez praskę do czosnku, a z wanilii wyjmuję ziarenka. Wszystko mieszam.

4 stycznia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.