Przyprawa do piernika

Lubię zapach świąt, bo święta pachną przyprawami, przede wszystkim tymi korzennymi, dodawanymi do pierniczków i pierników. Podczas świąt przyprawy do piernika schodzi naprawdę dużo, dlatego proponuję przygotować ją samodzielnie w domu. Możecie zrobić sporo takiej przyprawy, a co więcej, możecie ją doprawić wg własnych upodobań, np. dodając więcej cynamonu.

Wiem też, że nie każdy z Was ma dostęp do takich gotowych mieszanek, jak przyprawa do piernika, więc mam nadzieję, że teraz łatwiej przygotujecie ją sami i będziecie mogli cieszyć się świątecznym, piernikowym aromatem.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Do przygotowania przyda się moździerz lub młynek do kawy. Zaczynam od większych przypraw, wyjmuję ziarenka z owocu kardamonu oraz z gwiazdki anyżu. Rozcieram. Potem dodaję większe przyprawy, jak goździki czy ziele angielskie, a gałkę muszkatołową ścieram na tarce. Na koniec starte przyprawy i mieszam. Trzymam w szczelnym woreczku.

Przyprawa do piernika
Przyprawa do piernika
11 grudnia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.